Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Sulmi i shqiponjës (foto)

Shko poshtë

Sulmi i shqiponjës (foto) Empty Sulmi i shqiponjës (foto)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jan 02, 2012 4:34 am

Sulmi i shqiponjës (foto) A-Shqiponja-300x186Përpjekjet e dëshpëruara të një kaprolli të vogël, për t’i shpëtuar kthetrave të shqiponjës, gjatë një sulmi të saj fokusoj aparati i një fotografi 30-vjeçar në Sllovaki.
Bukurinë e “egërsisë” së natyrës, mundi të ‘kap’ fotografi Milan Krasula në Slloveni, gjatë periudhës vjetore të gjahut të lejuar me ligj. Në gjuetinë e organizuar nga gjahtar profesionist, veç qenve, këtë herë merrnin pjesë dhe shqiponja!
Fotografi 30-vjeçar, priti për 4-ditë rresht duke qenë në gatishmëri që të mund të fotografojë shqiponjën gjatë momentin të sulmit të saj.
Në fotografi (majtas) shohim kaprollin e vogël, duke u përpjekur t’i shpëtoj kthetrave të fuqishëm të shqiponjës, gjë që sipas “Daily Mail”, mundni t’ja arrij pak sekonda më vonë, kur shqiponja përplasi kaprollin në një rrjetë teli, e cila e detyroj atë ta lëshoj.
“Gjeta një vend dje një pozicion strategjik, vend të cilin e konsiderova si më të përshtatshmin për një fotografi speciale dhe prisja. Kur e lanë shqiponjën të lirë, kaprolli ishte shumë pranë dhe fillova ta vëzhgojë skenën me kujdes”, deklaroi fotografi dhe shtoi: “Isha shumë me fat, pasi u bëra dëshmitar i një ngjarjeje shumë të veçantë. Më e bukura ishte se kisha dhe aparatin fotografik me vete dhe kjo më lumturoi më shumë. Ndodhi shumë shpjet. Kur për një moment ndala të shohë se çfarë kisha fotografuar, si shqiponja dhe kaprolli ishin zhdukur”.
Fotografi 30-vjeçar deklaroi i lumtur për kaprollin i cili i shpëtoj kthetrave të shqiponjës dhe shtoi se kaprolli mundohej të kapërcente rrjetën e telit, por më kotë, nga frika e madhe dhe tronditja që kishte pësuar ai e kaloi rrjetën nga poshtë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Sulmi i shqiponjës (foto) C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi