Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Njeriu me 3 këmbë dhe organe gjenitale të dyfishta!

Shko poshtë

Njeriu me 3 këmbë dhe organe gjenitale të dyfishta!

Mesazh nga Dardania prej Mon Jan 02, 2012 4:43 am

Francesco Lentini ishte fëmija e dymbëdhjetë e një familjeje me shumë fëmijë në Itali.
Lindi më 1889 dhe që nga momenti i parë që erdhi në jetë, dallonte nga të tjerët, pasi lindi me 3 këmbë dhe me organe gjenitale të dyfishta.

Prindërit nuk pranuan ta njihnin dhe të kujdeseshin për këtë foshnje të veçantë. Fillimisht përgjegjësinë e mori tezja e tij, por më pas ajo e braktisi në një qendër për persona me aftësi të kufizuara.

Francesco, edhe pse dallonte nga të tjerët, me kalimin e kohës arriti të fitonte vetëbesim dhe pas shumë përpjekjesh, mësoi të ecte me ndihmën e një skate dhe të një litari.

Në moshën 8-vjeçare vendosi të provonte fatin në SHBA, ku filloi punë një cirkun “Ringling Brother” me pseudonimin “The Great Lentini”.

Ai u martua me Theresa Murray, me të cilën jetoi një jetë të lumtur dhe kishin 4 fëmijë.

Francesco Lentini vdiq në Xhaksonvil të Floridas më 22 shtator 1966, në moshën 77-vjeçare.
_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi