Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Liqeni i Plavës

Shko poshtë

Liqeni i Plavës  Empty Liqeni i Plavës

Mesazh nga Dardania prej Mon May 28, 2012 4:05 am

Liqeni i Plavës  300px-Foto-p

Liqeni i Plavës
është liqen në Mal të Zi. Për nga gjeneza është liqen glacial (akullnajorë) Liqeni i Plavës shtrihet ndërmjet Alpeve shqiptare (Bjeshkët e Nemuna) dhe malit Visitor, në basenin e Plavës. Liqenin e ndërtojnë morenat ballore të akullnajës së Plavës, e cila akullnajë këtu ka përfunduar.

Liqeni i Plavës shtrihet 901 m lartësi mbidetare. Përfshin një sipërfaqe prej 1.2 km katrorë. Thellësinë më të madhe e arrinë 9.5 m. Në Liqenin e Plavës derdhet lumi Luqa, prrockat e të cilit rrjedhin nga teritori i Shqipërisë. Nga liqeni i Plavës rrjedh lumi Lim, degë e Lumit Drina.

Liqeni i Plavës  300px-Plav_sa_visitora_800x507

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Liqeni i Plavës  C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi