Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Shko poshtë

TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 6:53 pm

Kjo është një ndjenjë e çuditshme ishte radha e vitit, kur ekran argjendi ndritshëm, kështu që gëzimi gardh dhe eksitim në gjoks, në vitin e ardhshëm Stuhitë dërguar - është një ndjenjë e çuditshme tani që vitet do të takohen për një kohë të shkurtër: njëjta si në qoftë se ju qëndroni ende në derë, por mendimi i për një kohë të gjatë brenda. 16162
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 6:56 pm

ZEMER E EMBEL ME DASHURI

e kush tjeter mund te jete veq ti
nene fjale me te embel ska bota
nene e para fjale qe belbezon foshnja
ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
qe mbjell veq paqe e dashuri
je ti o nena ime je ti
Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
Aroma e lekures tende eshte magji
e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
ndonese me thinja ne koke
ti gjithmone ndihesh femije
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
parajse e shpirtit per qdo femije
ti per ne thurr endrra
tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
Parajse e jetes je ti
nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
e ndjen veq ti
ndjenja kurre ste genjejne
para se te ndodh ekeqe e mire
zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 6:59 pm

Nena thesar i cmuar.

Nena eshte nje perkedheje e deshirueshme
Nje shikim i embel
Nje buzeqeshje e ngrohte
Nje lule e njome,qe lind me kengen e pranveres
Nje yll qe shkelqen ne qiell
Nje engjell i ardhur nga qielli
Nje diell qe shkeqen dhe ngroh token
Nje thesar i cmuar, i fshehur ne nje ishull desert 234479
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:00 pm

PËR NËNËNSikur syte e saj te mund t'i shihja teksa ngrihesha ne mengjes,
Sikur doren e

saj ta prekja teksa ndieja mall,
Sikur shpirti im te mund te gjendej here pas here brenda saj
Do te isha e lumtur,

zemra do te me behej mal.

Sikur nga pak te merrja nga shpirti i saj,
Sikur lodhjen e rrudhave mbi balle
t'ia

shkepusja e ta merrja mbi vete,
Sikur cdo vuajtje te saj ta ndieja e ta ndaja brenda meje
Do te isha e lumtur, do me

behej se e kisha shpetuar.

Moshen t'ia rinoja, syte t'ia gezoja me ciltersi
Doren t'ia shtrengoja e ta mbaja

fort shtrenguar mbi gji,
Aspak te mos flisja, asnje zhurme, asgje ne ajer,
Vetem frymet tona qe do te perqafoheshin


Do te ndieja veten me mire,

Lot nuk do te kisha,
ata do te kisha lene per ata shpirtra pa fat
qe jeten ne

mergim e shkojne
e qe nenen dot nuk e gezojne
e rrudhat e ballit dot nuk ia largojne.

Te kam ne zemer o zemer

qe me jep fryme 4231
per nje dite me shume
shprese e dashuri.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:01 pm


NËNA

Nënë, nënë
Sa bukur tingëllon (Refreni 2x)

A ka gjë në botë
Me kaq bukuri,
Se sa emri nënë
Emri që ke ti.

Je me e mira në botë
Diell je ti për mua,
Nëna ime e dashur
Oh sa shume të dua!

Edhe kur kam dhembje
Edhe kur kam gëzim,
Gjej mbështetje tek ti
Ty nënë të kam strehim

Kur rastesisht lëndohem
Kur une marr në thua,
Nënë ti je shërimi
Je mjeke për mua!

Dhe në këtë festë
Nënë që e ke ti,
Me një buqetë lulesh
T’shpreh shumë dashuri!
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:02 pm

Dhe nje poezi te vockel qe ia kam kushtuar nje femiu 5 vj atebote:

MAMI IM

1.
Mami e bukur
Shpirti im,
Shumë të dua
Dielli im.

2.
Bashkë me babin
Të pres te dera,
Kur del ti
Sikur vjen vera.

3.
Jam i vogël
S’kam fuqi,
Por kam zemër
Që t’don ty.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:03 pm

Kam mall.

Sapo dielli lind
zogu nis shtegton
fjalet e mia nenes
me cicerima ai ja con

Ne ballkon del nena
e me lot ajo qan
per te birin ne mergim
ka mall ta kete prane

shume here mendoja
kur prane nenes rrija
sado larg te jem
ne zemren e saj te flija

ah moj nene e embla nene
ne zemren time je gjithmone prane
je per mua me te vertete
me e shtrenjta ne kete jete
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:03 pm

Nene te dua,
S'ka njeri ,qe mallin per ty ,me shuan,
andaj therras,bertas,
malli, gojen me mbyll
s'me ler te flas

Nga larg,z'gjat doren te prek edhe nje her
ta shuaj ate zjarr mallii.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:04 pm

Me fal oj nene.
Me fal per qdo mekat
me fal qe te lendova
me fal qe ste tregova
me fal qe te dua kaq fort

po vdes per diqka qe me mundon
po vdes per diqka qe se meritoj
po shkoj per mos tu kthyer kurre
po shkoj te takoj djalin qe deshte shume

mos me fal por mos me harro
mos vuaj kot sepse se meritoj
shpetoje veten
sepse une jam djalli

mos derdh lot per mua
mos me qo lule te varri
sepse nuk i meritoj
por vizitoje keshtiellen e varrit tim

preke dheun dhe ndieje dashurine time
ndieji vuajtjet e mia dhe mundohu
te kuptosh qe as ate varr nuk e meritoj
me fal te them dhe te dua pergjithemone

po shkoj atje per te te lene
te me kujtosh me dashuri
spo te le dhembje ne shpirt
se shpirti yt eshte bere hi

une sdo ta lejoj ate hi te digjet
do ta ruaj ne kuti
dhe dikur do te kthehem
te te them se aty je TI,


Lutem ZOTIT te mi fale mekatet
te me shpetoje nga shejatani
te me largoje dhembjen
qe sdo te vdes kurre.#

Por e lus kete ZOT
te te tregoje ty se TI je
DRITA E BOTES
andaj me fal '

Une jam vete djalli
une jam vete shejtani
une do largohem
dhE ti me fal

Me fal oj NENE
se tani e di se ti je
thesari i botes
ti je ylli I NATES

te dua eshte vetem nje fjale
te adhuroj eshte veten nje fjale
te vleresoj eshte vetem nje fjale
por je Zemra ime eshte loti im.
qe pikon gjak qe vajton dhe nuk shpeton

me fal oj nene se une po vdes
me fal po te them
perqafome dhe me thuaj te dua
se une po shkoj per te mos u kthyer me kurre.

TE DUA O NENE
je fjale e arte
je fjale e shenjte
je DRITE MBI JETE
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:05 pm

Nene.!
Mos braktis te vetmen bije
mos i shkrumo zemren
Mos ja verbo syt,
mos e le pa emer

Mos nene mos me le te vetme
se pa ty fjalet skan vlere
Bota ska rendesi,jeta eshte e zymt
nene pa ty,mos me le nene ne rini..!
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:05 pm

Nene,malli per ty po me mbyt
Nga lotet,nuk po me teren syte
Nga zemra,nuk me hiqet dhimbja
Pa ty nene po me kaplon frika.!

Pse nene u desht te ikje
Pse u desht endrrat te mi fikesh?
Oj nene pa ty nuk kalohet jeta
Pa ledhatimet tua,nuk ka vlere jeta.!
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:07 pm

Nene
Me mungon buzqeshja jote
Me mungon fjala jote keshilluse.
Me mungon ledhatimi yt
Me mungon dora jote e bute.
Me mungon te me flasesh embel
Me mungon edhe te me bertasesh
Me mungon dashurija jote
Nene ti je krijesa me e embel e kesaj bote..!
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:07 pm

O nene
Sa e sa dhimbje po mbaj ne gjoks
Sa e sa fjale me mbeten pa ti then
Sa perqafime u ndan ne gjysme
Sa endrra mbeten pa i realizu
Ah nene malli,per ty po me djeg mua
Gjthcka u nda ne gjysme,perveq dhimbjes
Gjithqka mori fund,perveq loteve
Ah nene te kerkoj por ste gjej askund
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:08 pm

E shtrenjeta ime!
Sot eshte ditelindja jote
Festo e shtrenjeta ime
Vetem sot harroj hallet
Vetem sot,mos mendo te tjeret

Nene e dashur,e shtrenjeta ime
Te lutem nje here mendo per veten
E di se zemra jote kurr nuk u qetesua
Gjithenje loti te shoqeroj..!

Te dua oj nene,gjithnje te mendoj
Te uroj ditelindjen dhe shume shendet
Paq qetesi ne zemre,e lumturi ne jete
E shtrenjta ime gezuar qofsh e lumtur gjithnje.!
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:08 pm

Mall vajtues
Malli m’merr mua per ty,
malli m’merr per ata sy,
ata sy qe kurr skam pa,
ata sy qe kurr s’me kan shiku,
ata sy,oj naaaaaaneeeee,
qe gjithe jeten m’kan mungu.

Malli m’merr oj nane,
shume ky mall me merr,
e tgjithe jeten naneeeee
ky mall mua mka marre,
e gjithe jeten naneeeee,
ky mall mka mbizotru...
e ka pushtuar jeten time,
e kurre e qete s’kam jetu.

E kam dasht oj naneeee,
zerin tend me e degju,
e kam dasht oj naneeee,
nje perqafim me ta dhuru,
kam dasht vec nje gje oj naneee,
te jepte zoti nane dhe per mu...
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Thu Apr 04, 2013 7:09 pm

Vec ty te kerkoj
O e shtrejta nena ime,
Djell i endrrave te mia,
O perendesha e jetes time,
O oksigjeni i frymemarrjeve tashme te vobekta,
O qenie hyjnore,
Ku je sot,ku je?
Ku eshte ajo buzegjeshje engjellore,
Ai shikim plot embelsi,
Ku je ti o e vyera ime,
Ti qe ma mbushje jeten plot lumturi, 227985
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TEKAM DASHUR SHUM ♥GJ♥

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi