Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Një Specie e re e Merimangave gjigante Tarantula

Shko poshtë

Një Specie e re e Merimangave gjigante Tarantula Empty Një Specie e re e Merimangave gjigante Tarantula

Mesazh nga ajlin prej Fri Apr 05, 2013 7:40 pm

Një Specie e re e Merimangave gjigante
Tarantula, me madhësi sa fytyra e njeriut dhe të dallueshme nga ngjyra
e tyre gri e çelët, u zbuluan nga hulumtuesit lokalë në veri të Sri
Lankës.

Sipas kanalit televiziv britanik Sky News, kjo specie... mori emrin e policit, i cili shoqëroi kërkuesit shkencorë gjatë ekspeditës së tyre nëpër xhungla, Poecilotheria rajaei.

Sipas fjalëve të njërit prej studiuesve, “këto merimanga janë shumë të
rralla, pasi për shkak të shpyllëzimit numri i specieve u reduktua
ndjeshëm dhe ato u detyruan të zhvendoseshin në shtëpi të braktisura”.
Helmi i tyre është vdekjeprurës.

Një Specie e re e Merimangave gjigante Tarantula 72901_605602269451198_1842437813_n

ajlin

Numri i postimeve : 2
Join date : 07/02/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi