Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Lajmet e fundit

Shko poshtë

Lajmet e fundit

Mesazh nga Ardi_nl prej Thu May 26, 2011 7:09 pm

Mediat në Serbi raportojnë se është arrestuar një person që dyshohet të jetë Ratko Mladic, i cili kërkohet nga Tribunali i Hagës për krime lufte dhe gjenocid.
B92 shkruan se ka qenë në gjendje për të verifikuar një burrë të arrestuar e që dyshohet të jetë Mladic. Mladic u arrestua në Serbi dhe shfrytëzonte dokumente false me emrin Milorad Komadic.
Momentalisht ai ndodhet në lokalet e BIA-s në Banjicë afër Beogradit, ndërsa u arrestua në ditën kur në Beograd arrin Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.
Operacioni i fshehtë erdhi pas një lajmërimi se ky person, me emrin Milorad Komandic “zotëronte disa shenja të identifikimit të Ratko Mlladicit dhe ishte fizikisht shumë i ngjashëm me atë”, transmetojnë mediat serbe.
Raporti nuk e përmend vendin ku është bërë arrestimi.
B92 thuhet se ka kontaktuar policinë, dhe vetëm është thënë se janë duke e bërë një kontroll identiteti dhe një analizë të ADN-së, e cila si e plotë do të kryhet për tri ditë.
Ndryshe, presidenti serb Boris Tadic në një konferencë për gazetarë ka konfirmuar arrestimin e Mladicit.
Ish-udhëheqësi ushtarak të serbëve në Bosnjë është i kërkuar nga Tribunali i Hagës për akuzat e genocidit dhe krime lufte.
Deri Me Zileeeeeeeeeeee Duhet duhet me ekzekutu me varrje,
mir qe e kan arrestu ket kriminel duhet me ekzekutu me varrje, por ka edhe shum ksi lloj kriminelash serb ne serbi e ne kosov qe levizin lir qe duhet mi arrestu.
avatar
Ardi_nl

Numri i postimeve : 5
Join date : 19/05/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi