Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kam Mësuar....

Shko poshtë

Kam Mësuar....

Mesazh nga <alma> prej Mon Jul 15, 2013 8:35 pm

Kam mësuar t'i dhuroj buzëqeshje kujdo, sepse buzëqeshja ime ndryshon fytyrën e atij që ja dhuroj..
Kam mësuar që trishtimin të ja fal veç pasqyrës, pasi vetëm ajo kupton dhimbjen time..
Kam mësuar të hedh hapa para por duke lënë pjesë të miat mbrapa.
Kam mësuar që në çdo hap që hedh unë nuk jam vetëm, atë moment që shpresa më braktis atëherë jeta ime do jetë ndal.
Kam mësuar që pesh...ku afër bregut mban erë balte ose është i plagosur.
Kam mësuar që gjërat e lehta qëndrojnë në siperfaqe dhe i drejton era, ndërsa gjërat e rënda ndodhen në fund të ujit dhe nuk levizin sa herë dikush kalon.
Kam mësuar të dashuroj brendësinë e dikujt më shumë se sa sipërfaqen.
Kam mësuar që ngjyra që ka njeriu nuk ka lidhje me zemrën e tij...
Kam mësuar që njerëzit e dashur, duan të miren e tyre dhe jo dashurinë...
Kam mësuar që gjërat materiale për disa kanë vlerë më shumë se sa ato shpirtërore..
Kam mësuar që jetojmë në një vend ku luftojmë për mbijetesë...
Kam mësuar që vlera njeriut, dhe dashuria tyre po zbehet dita ditës.. dhe këte gjë po ua lëmë trashigimi kafshëve..
Kam mësuar që dy janë miqt e mi më të mirë: mendja dhe goja. Këto më gjenden pranë në momentet më të vështira.
Kam mësuar që një rrugë sado e gjatë le të jetë, nis me një hap..
Kam mësuar që në një rrugë të panjohur kurrë të mos nisesh vetëm.. merr me vete shpresen dhe besimin.
Kam mësuar kaq shumë por akoma nuk kam mësuar se si të jetoj....

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi