Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


A doje Shpirtin tim ta mbaje....

Shko poshtë

A doje Shpirtin tim ta mbaje....

Mesazh nga <alma> prej Tue Jul 23, 2013 8:11 pm

E doje shpirtin tim ta mbaje si peshqesh
A si gjerdan me perla fshehur në xhep...
Unë përkulem dhe të them dy fjalë në vesh:
"Të jap një mijë shpirtra, po t'i kem!...".

Ti qesh dhe thua:" Ah, ç' genjeshtar,
Për mua s'të këputet as një qime!...
Dhe unë te them te njejten, si me pare:
"Për ty, e dashur, jap dhe jetën time!..."

... Poeti fsheh diçka të ëmbël në zë,
Dhe thotë gjithçka që pranë tij të rrish.
Veç fjalëve ai, mbase, nuk ka asgjë,
Por jetën e jep per ty, ta dish!

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi