Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dritëro Agolli - Pulëbardha

Shko poshtë

Dritëro Agolli - Pulëbardha

Mesazh nga lea377 prej Tue Jan 07, 2014 1:55 pm

Pulbardhen ne reren e lagur e gjetem, 
E kishte thyer kemben nen gjurin e brishte. 
E kishin lene shoqet ne bregun e detit vetem. 
E kishin lene e askush nuk e priste. 

Pulbardhen ne dhomen tone e shpume 
E u mesua me ne si njeriu i shtepise. 
Vec nga dritarja shikonte detin me shkume 
Dhe valen qe ngrihej mes shiut dhe stuhise 

Jetoi pulbardha shume ne dhome 
Po humnbi papritur nje dite, 
Nje dite kur deti hidhej mbi reren e njome 
Nje dite kur vinin stuhite.. 

Dhe shkuam ne det ta kerkonim, 
Kur vala me valen si deshet kokat kishin perpjekur 
Dhe era dhe rete renkonin 
Dhe e gjetem pulbardhen te vdekur... 

E pame! 
Kishte hapur krahet e bardhe ne reren e njome 
E pame! 
Ndofta nuk donte te vdiste ne dhome...

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi