Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ka dhe Engjëj-[ Lec Burgaj ]

Shko poshtë

Ka dhe Engjëj-[ Lec Burgaj ]

Mesazh nga miri_love prej Thu Jun 05, 2014 8:38 pm

Ka dhe Engjëj

Ka zot e ka diell,
Ka fëmijë dhe yje n'qiell,
Ka lule nepër ara,
Ka dhe derra nepër stalla.!

Ka burra dhe burrni,
Ka hora e faqezi,
Ka luft gjak e lotë,...
Ka jetima plot kjo botë.!

Ka zemra plot dashni,
Ka shpirta vesh ne zi,
Ka ylbera ngjyrë nuk kanë,
Ka njerëz hajër nuk bëjn.!

Ka mirësi dhe bukuri,
Trandafila t'kuq e t'zi.
Ka tradita e gjak shqiptarit,
Ka mustak me lesh gomarit.!

Ka dhe engjëj shumë kjo botë,
Njerëz të urt me sy pertokë,
Njerëz të mirë dhe plot dashni,
Njerëz pa hile e pa djallzi..!

[ Lec Burgaj ]
avatar
miri_love

Numri i postimeve : 63
Join date : 29/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi