Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës

Shko poshtë

3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës Empty 3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës

Mesazh nga elona prej Wed Jan 13, 2016 12:37 pm

3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës Auto_t1452670469
Përmes lëngjeve pastrohet trupi nga brenda, e trupit ofroni “shishe infuzioni” me vitamina dhe proteina të freskëta. Përzierja e pemëve dhe perimeve të zgjedhura luan rol kryesor në detoksimin e organizmit, me sukses rigjallëron lëkurën, flokët dhe gjakun, transmeton gazeta Kosova Sot Online.
Infuzioni rozë
Shalqiri ndihmon në lirimin e trupit nga helmet e grumbulluara falë substancës citrulinë, aminoacid që filtron mëlçinë dhe veshkat nga amoniaku i grumbulluar. Falë përmbajtjes prej 95 për qind ujë, trangujt po ashtu ndihmojnë në heqjen e helmeve nga trupi
 Përbërësit:
 – 30 dkg shalqi
 – 1 trangull të madh
 – 1 lime
 – disa gjethe mentë
 – 1 dcl ujë.
Përgatitja:
Qëroni limonë dhe së bashku me shalqirin dhe trangullin i hidhni në blender, e krejt në fund të bluarjes hidhni gjethet e mentës dhe ujin dhe përzëri i përzieni. Këtë pije sugjerohet ta pini tri herë në javë.
Infuzioni i gjelbër
Gjethet e gjelbra të spinaqit dhe lakrës janë përgjegjëse për procesin e pastrimit falë klorofilit. Flavonoidi “apiin”, që ka efekt antioksidues, vaj eterik dhe aminoacidin “asparagun”, që gjendet në rrënjë, kërcell dhe gjethet e selinos, i cili ndikon si diuretik natyral, transmeton gazeta Kosova Sot Online.
Përbërësit:
 – 3 karota
 – 3 gjethe të lakrës jeshile
 – 2 kërcej selino
 – 2 rrika
 – 25 dkg spinaq
 – 25 dkg lakra të freskëta
 – 15dkg majdanoz
 -½ e kokës së qepës
 – 2 thelb hudhër.
Përgatitja:
Perimet me gjethe të gjelbër i pastroni mirë, selinon, karota, qepën dhe hudhrën së bashku i hidhni në blender. Sipas nevojës shtoni ujë. Masën e fituar e ruani në frigorifer dhe e pini gjatë ditës.
Infuzioni i kuq
Shkaku i përbërjes seleni i panxharit paraqet ushqimin që me sukses parandalon plakjen e hershme dhe merr pjesë në pastrimin e organizmit në përgjithësi. Manaferrat dhjetë herë posedojnë më shumë antioksidues se sa domatja ose brokoli, që e vendosin në njërën nga dhjetë ushqimet më të shëndetshme.
Përbërësit:
 – ½ kg panxhar
 – ½ kg karota
 – 30 dkg manaferra
 – 25 dkg mjaltë.
Përgatitja:
Panxharin dhe karotën duhet pastruar dhe qëruar, mollën e qëroni dhe e preni mirë dhe përzieni të gjitha dhe shtoni mjaltë. Përzierjen e lini 24 orë në frigorifer e më pas e futni në shishe të qelqit. Pija ndikon në pastrimin e enëve të gjakut dhe forcon sistemin imun dhe sugjerohet ta konsumoni në mëngjes, në bark të thatë, nga 1 dcl.
(Kosova Sot)

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi