Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga blerina bytyqi prej Fri May 17, 2013 7:39 pm

Zemer e plagosur

O zemer e trishtuar qe vajton dashurine
sa kohe qe te mendosh te japesh besnikerine
ne trishtimin tend ka vatren vajtimi
dhe kurre nuk do qe te te leje te lire mjerimi

e cmendur pas asaj qe te bene dhe te plagosen
te lane te vetmuar ne vetmine te brengosen
mos rri e trishtuar se nuk e meriton
as trishtimin qe ke as lumturine qe nuk e gezon

o zemer qe vajton per ate dashuri
per jeten qe ke per ate besnikeri
jepi gaz jetes lere te jetoje
vetmine trishtimin kjo jete ta largoje

se dashuria besnike nuk te le te vuash
te mbron te jep kurajon dhe te ben te duash
hapi udhen gezimit, lumturise, besimit
dhe merrja kenges sate kenges se kushtrimit 405878

blerina bytyqi

Numri i postimeve : 12
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:06 pm


Nese sme do me
Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur
Prape do te vuaj.
Do lendosh nje zemer
Qe brenda te mban
Do vrasesh nje shpirt
Qe per ty po qan.
Do humbesh nje dashuri
Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri
Qe jeten ta kushtoi ne maksimumLexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s’më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time
19472
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:07 pm

Te dua gjithmon
Sa her ne endrra shoh
Nje princesh simpatike
Me duket si kur e njoh
Madje e kam edhe mike
Ajo me beri ftese
Ti beja vec shoqeri
Por i erdhi ne kujtese
Qe me mua kish ren n’dashuri
Un s’jam familje mbreti
As princ sisha vertet
Se di cfar tek un gjeti
E m’tha: te du perjet
E embel dhe e bukur
Buzqeshjen mu ma fal
Vallzova me nje flutur
Me nxorri mu shum mallll 250644
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:07 pm


un skerkoj prej teje tme duash shum
vetem qerekun e asaj sa te dua un!
ndoshta jetoj pak se jeta rrjedh si lum
ku i dihet jetes ndoshta sjetoj edhe shum.
me dit apo vite por sa te jetoj
veq teje zemra ime kurr sdo dashuro 89234
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:08 pm


Zemra kullon gjak
syri pikon lot
zemra ta ka thene
syri sta thote dot.
goja vjell renkime
shpirti mbjell trishtim
goja seshte trime
shpirti eshte trim
guximi te thote te dua
frika se pranon
nuk pyet kjo per ndjenjen
dashurin se tregon.
kur frika dhe guximi
te jene njehere dakort
atehere do te vrapoj te ti
do te them ”TE DUA FORT
189962
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:08 pm


Nese loti ne sy
Te pikon ngadal
Kujtoje zemren time
Qe dikur ta pata fale.
Nese e ndjen zemren
Aq te lenduar
Kujtoje si ndjehesha une
Kur me pate tradhtua 138829
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:09 pm


Merre zemren time
Dhe me te jeto
Ateher do ta kuptosh
Se ky shpirt ty te do.
Nese ti nuk vjen
Mos me ler te pres
Merre jeten time
dhe lerme te vdes.
Merri syte e mi
Dhe me ta shiko
Ateher do ta kuptosh
Qe moti te njoh
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:10 pm


Nese ty te flihet mundesh ne krhet e mi te shtriehsh
Nese syt te lotojn lermi mua ti pastroj
Te gjitha per ty do i bej vete me ler te dashuroj
Se syrin tend dua ta shikoj se trupin tend dua ta ledhatoj
Se zerin tend dua ta ndegjoj se pa ty smundem te jetoj 2420

19472
J-u me pyesni kend e dua
U-sa pyetje e leht per mua
V-etem shkronjat vertikalisht lexoni
E-sa shpejt do ta kuptoni
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:10 pm


Pse me lendove
kur me the se me dashurove
por un prap te dua
dhe pse ti u talle me mua ssssNe këtë natë të qet
Pran dritares qendroj
Shiqoj yjet lartë
dhe për ty mendoj
naten e mir
gjumin e ëmbel
kon ta don zemra
e pavsh në ënderr
193724
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:11 pm

Cigare eshte jeta
tym esht rinia
ne zmrat tona
ngelet dashuria
se vec ty te dua
244314
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:12 pm


Ti je puthja që dua të shijoj
Ti je jeta që dua të jetoj
Ti je shikimi që më mungon
Ti je ai që zemra " DashuronQë të dua nuk kam faj!
Që më do pse s'më thua?
Ç'farë ti bëj unë zemrës time
që me ty u DashuruaLumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po t
e lutem se smund te harroj , isha i lumtur ne përqafimet tua nuk mund te harroj por te
dua i kujtoj çastet e jetes
son kthehu po te lutem kthehu sa sështe vonë


nnn
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:13 pm


Hyra në banjo, me pastru fytyrën
Duke mendu për ty
Theva pasqyrën 417136
Një e dua një e dashuroj
për një vuaj, për një jetoj
nëse është e mundur jetën ja dhuroj
që unë të vdes e ajo të jetojë 391382
Nëse të dhëmb Zemra
mos mendo që është infakt
Zemra kërkon Zemrën
e bëhet merak
mos shko te mjeku
të kërkosh ndihmë
Eja te unë
TË TË FAL DASHURIN

87410
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:14 pm


DUA TË JEM FILXHAN
TË JETOJ NË BUZËT E TUA
QË SA HERË TË PISHË KAFENË
TË MË PUTHËSH MUA 435671
Fjalën dashuri është e lehtë me e thënë
Se dashuri të vërtetë, vështirë është me gjet
Që kurë të pata parë, aspak skam fjetur
Se emri jot në zemër më ka mbetur 00000Më mundon trishtimi e dhimbja që ndjej
Me sytë e përlotur të kërkoj, por stë gjej
Më mungon ngrohtësia e shpirti më dhëmb
Askujt nuk i trembem, por largësia më çmënd ,,,
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:14 pm

Kur mendoj për ty
Ethe shpirti më lëshon
mendoj për gjënë më të bukur
mendoj për dashurinë tonë
Pyeta shpirtin dhe ndjeva se po vante
Pyeta dorën dridhje degjova
Pyeta syrin ai lotonte
Pyeta zemrën veç ty të dashuronteDisa herë në ëndërr, trupin ta kam puthur
Mëngjesi më ka gjetur, për ty duke qarë
Do të kisha jetuar, lumturine e kësaj botë
Veç ta dija , a jam ëndrra jote
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga <alma> prej Sun Sep 08, 2013 12:34 pm

Nje dite do me kerkosh....Do te therasesh Emrin tim,ashtu sic beja une cdo sekond.por asnje jehone sdo te ta sjell Ritmin  e zerit tim...
Do vuash,do hash veten me dhemb nga dhimjba....Derisa hedh tutje Krenarin dhe do qash....
Do te Mungoj cdo gje e imja...,cdo shaka.cdo grindje,cdo Buzeqeshje....,cdo gje!
Ndoshta nuk do me Duash me forcen qe te Desha une....Por as ti nuk do Duash dike ,dhe e di Perse....?
Sepse askush nuk do i duroi dot kapricot e tua Mashtrimet,Genjeshtrat e Tradhetit mbas Shpine....Egoizmin tend Krenarin e shfernuar....
Do me kerkosh po do Jet vertet shum vone....!!!!

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Dardania prej Tue May 29, 2018 9:36 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time.... Empty Re: Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi