Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Zeqë Gjemajli
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyMon Sep 05, 2022 11:13 am nga **Dardane**

» Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyTue May 29, 2018 9:36 am nga Dardania

» Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit!
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:53 pm nga elona

» Vlerat ushqyese dhe vetitë pozitive të spinaqit
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:52 pm nga elona

» Bima që pretendohet se shëron kancerin për 16 orë
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:50 pm nga elona

» Shtatë ushqyesit më të mirë për një lëkurë të shëndetshme
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:49 pm nga elona

» Lëvorja e bananes: kundër rrudhave, akneve dhe lythave
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:47 pm nga elona

» Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë: Dieta që largon të gjithë efektet negative!
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:43 pm nga elona

» 3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës
Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! EmptyWed Jan 13, 2016 12:37 pm nga elona

Kush është në linjë
28 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 28 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2589 artikuj v 1306 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month
No user


Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit!

Shko poshtë

Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! Empty Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit!

Mesazh nga elona Wed Jan 13, 2016 12:53 pm

Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit! Aca
Duart tona janë pjesë e trupit tonë të cilat i përdorim tepër shumë gjatë ditës. Ne kapim gjëra me to, i lëshojmë, i flasim të tjerëve për dore dhe i ndotim pothuajse me gjithçka.
Dhe për të mirën e shëndetit tuaj, ju duhet t’i lani ato shumë shpesh dhe nganjëherë të vendosni edhe krem antibakterial.
Por, çfarë nëse ato bëhen shumë të thata, aq të thata sa që as kremi nuk kryen punë? Çfarë ndodh kur keni dhimbje aq shumë në duar sa që mendoni se keni artritin? Përveç këtyre dy mundësive, duart tona mund të shfaqin edhe shenja të mundshme të kancerit.
1. Lëkurë e thatë ose e çarë në duar
Një studim i fundit i kryer nga shkencëtarë britanik thotë se duart tregojnë shenja të mundshme të kancerit, nëse i shikojmë ato me kujdes nga afër.
Edhe pse është normale për duart tona që të bëhen të thata për shkak të përdorimit të tyre në kushte të këqija dhe për shkak të motit, nëse tharja vazhdon të jetë prezent edhe pasi t’i keni lyer me krem, ky është një indikacion se duhet të shkoni tek mjeku, transmeton Gazeta Express.
Një tjetër indikator është shfaqja e pikave me ngjyrë të ndryshme nga lëkura, nën apo mbi pëllëmbë. Kjo do të thotë se ju keni diçka më serioze se sa vetëm një problem të thjeshtë.
2. Duar të ënjtura
Kanceri e bën trupin tuaj që të ënjtet dhe gjithashtu ndikon në çrregullim gjeneral. Nëse përjetoni ënjtje në duar, ju duhet të konsultoheni me një mjek sa më shpejtë.
3. Dhimbje në duar
Ju mund të keni dhimbje në duar për shumë arsye të ndryshme, si lëndimi, artriti ose dhimbje të përkohshme për shkak të ndonjë arsyeje tjetër. Por, kur dhimbja vazhdon të përsëritet shpesh pa u lënduar ose ndryshon dhe fillon të shfaqë simptoma të tjera, atëherë është diçka më serioze.
Një indikator mund të jetë edhe kanceri, i cili shkakton dhimbje në organe të ndryshme të trupit, duke përfshirë duart.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi