Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Lëvorja e bananes: kundër rrudhave, akneve dhe lythave

Shko poshtë

Lëvorja e bananes: kundër rrudhave, akneve dhe lythave Empty Lëvorja e bananes: kundër rrudhave, akneve dhe lythave

Mesazh nga elona prej Wed Jan 13, 2016 12:47 pm

https://youtu.be/cMG-mnVqzEw


Bananja është një fryt plot me vitamina dhe minerale, që shpejt ngopin barkun tuaj, dhe më e rëndësishmja, janë shumë të shijshme. Por, nëqoftëse doni të përdorni në mënyrë maksimale të mirat e saj, aplikoni këto metoda të pabesueshme.
Kundër lythave virale
Pjesë nga korja e bananes vëreni në lythin e dalë dhe mbi vendosni një shirit ngjitës apo fllaster dhe lëreni të veprojë tërë natën. Në mëngjes hiqeni atë. Çdo natë, përsëritni procesin derisa lythi të thahet.
Kundër pickimit dhe acarrimit të lëkurës
Pastroni vendin e kafshuar me pjesën e brendshme të lëvores së bananes dhe kruarja si dhe ndjesia e djegies së shpejti do të zhduken.
Kundër akneve
Me pjesën e brendshme të lëvorës pastroni vendet e lënduara të lëkurës për rreth disa minuta, deri sa bananja të merr ngjyrë kafe.
Kundër hemorroideve
Me brendësinë e lëvorës lyeni vendin e prekur dhe lëreni të veprojë gjatë natës. Përsëritni procesin deri sa simptomat të zhduken.
Kundër rrudhave
Me lëvoren e bananes lyeni vendet e rrudhura rreth syve. bananja ushqen, forcon lëkurën dhe e bën atë të butë si dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e rrudhave të vogla.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi