Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pyete Zemrën tënde....

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga teuta prej Sat May 14, 2011 5:01 pm

Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s’kisha desht!
teuta
teuta

Numri i postimeve : 6
Join date : 14/05/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Sat May 14, 2011 8:17 pm

Dashuria nuk esht borgj qe duhet te vuaj,
Por esht Ndjenja e Shpirtit qe duhet te vuaj,
Dashuria nuk esht Lule qe vetem nje vit Jeton
Dashurin e mbjell ne zemer dhe aty Jeton Dashuria Pergjithmon...
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Tue May 24, 2011 2:15 pm

Une Dashuroj dhe nuk lendoj,
Une kujtoj dhe nuk harroj,
Un duroj dhe shpresoj,
Une Vuaj Por Kurr Nuk Te Tradhetoj!
Sepse te dashuroj


Edituar për herë të fundit nga SAJO në Tue May 24, 2011 2:19 pm, edituar 1 herë gjithsej
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Tue May 24, 2011 2:15 pm

E degjoje nje tupan dhe e pyes veten:
A thua kush eshte ai fatlum qe martohet sot?!....
Kush po ben darsem deri sa une zhytem
ne lot.Ti sot po martohesh!
E une ku do te mbetem une?!
Cfare do te bej pa ty....?
Tingulli i tupanit me shpon timpanin e veshit,
deri sa jashte po bejne dasem...
Ah!Tupan i mallkuar,sa neverites qe je
Perse une duhet te vuaj deri sa ti qesh e gezohesh.
Ne vend qe dhendrri te isha une,
eshte tjetri i gezuar dhe i lumtur....
E une jam mbyllur ne shtepi dhe pres dasmoret e tu
deri sa kalojn rrugen qaj
pa lot,sepse duke qare per ty edhe lotet me jane shterur.
Une urrejtjen nuk e njoh,di vetem te dashuroj.
Dhe prap shpresoj se fati shpinen nuk ma kthen
dhe ndoshta tupani nje dite do te bjer edhe per mua,
por ta dish se i lumtur nuk do te jem kurre,
sepse lumturia e vetme per mua ishe TI.... ı
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Tue May 24, 2011 2:20 pm

Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap i yti t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TË DUA
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Tue May 24, 2011 2:21 pm

Nese kam pak fryme
thithe ti o shpirt!
Nese kam pak gjak
pima ti o zemer!
Nese kam nje lot
fshima ti o engjell
Nese kam nje jete
jetoje ti per mua!
Gjitheshka timen merre
veq me ler te te dua....
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Tue May 24, 2011 2:23 pm

T'kam dasht me zemer
t'kam dashur me shpirt
Qe ti prej meje do me ik

kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata

dhe ate ta fala
Ma more ma theve

dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua!!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu May 26, 2011 1:50 am

Vetmia

Vetmia eshte zilja e Telefonit
Dhe nje ze i huaj qe kerkon dike tjeter
Vetmia eshet e Diela e zbrazet
Me biseda boshe dhe pa diell
Vetmia eshte te shikosh pas Dritares
Njerez qe nxitojne ne mbremje
Merzia e gjate para gjumit
Dhe vapa ne netet pa Hene
Vetmia eshte te duash shume
Dhe te mos kesh cfare te duash
Te mos kesh kujt t'i falesh dy lule
Dy fjale te mira te mos kesh kujt tia thuash
Te jesh kudo i tepert, i huaj
Mik i paftuar ne Bote , hije
Pa nje kujtim qe te beje te vuash
Pa nje Shprese per ate qe do vije
Po ankthi i diteve te mia pa ty
Ankthi im i perhershem
Per te gjitha ato qe i di dhe s'i di -
Kjo eshte dicka tjeter
Minutat qe ikin ngadale-ngadale
renduar nga ajo qe quhet pritje
Renduar nga ai qe quhet mall
Dhe qe nuk llogaritet
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:10 pm

Per ne ska pyetje ska as pergjigje vazhdo
si me par dhe njeher zemra dot digjet
vetem lute zotin te ti fale gabimet
se ne boten tjeter i fillon gjykimet
atje llogarit ke me i dhen vet
nese me kerkon mua kurr sme mem gjet
une do te jetoj ne nje jete te bekuar
se kurr ne kete bote askend se kam tradhtuar
sikur ma bere mua atje ke me gjet
me rende se mua do e kalosh ate jete !!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:13 pm

A e Dini Se Qka është Jeta?
Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo.
Jeta eshte e bukur, adhuroje.
Jeta eshte enderr, jetoje.
Jeta eshte sfide, perballohu me te.
Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
Jeta eshte pasuri, ruaje.
Jeta eshte dashuri, shijoje.
Jeta eshte mister, zbuloje.
Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
Jeta eshte kenge, kendoje.
Jeta eshte shume e qmuar, duaje.
Jeta eshte fat, perfito nga ajoo
Jeta eshte avantur, kujdesu.
Jeta eshte tragjedi, shmangu.
Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.
Jeta eshte jete, Lufto Per Te

Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:15 pm

Mos me telefono
cdo gje ka mbaruar
duhet ta harojsh
cka kemi perjetuar.
Po te lutem shum
as leter mos me shkrua
se tani per mua je
njeri i huaj.
Mos dil ne dritare
syte mos mi lesho,
me dukesh i huaj
me duket se s'te njoh.
Ne rug mos me ndal
mos me pengo fare
keshtu e ka jeta,
duhet te jem reale.
Edhe nese ke femer
mos kalo prane meje
mos u mbur,aspak
se vete ika prej teje.
Andaj te lutem mos
me permend se
per njeri-tjetrin
tani nuk ka vend.
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:16 pm

Shikoe qiellin dhe mendo per mua
pyete zotin valle ku gam gabuar
perse me ndodhi mua kjo valle
a nuk te desha qe nuk te meritoj..
Mos mendo se pa ty kaloj leht
ne cdo mengjes ne shtrat vet
po a nuk tu dhimsa fare
qe dashurin ton me plumb e vrave
ndoshta tani te kujtohem pak
po ne shtratin tend rin shtrir
nje vajz tjeter qe nuk te meriton aspak..
Hesht te lutem hesht
se cdo fjale e ytja po me vret
po me tret gjithnji e me shum
se te dua e dashuria jon u zhduk..
A thua un jam fajtore qe te dua
me zemer e shpirt qe vuaj
e prap nuk gjendem ne perqafimin tend
sikur ne nuk dasht un e ti nuk me lejon
mos me vrit te gjalle se nuk mundem pa ty
se cdo kujtim i yni tani eshte shly..
Dua te kthehem po nuk mundem dot
kam frik se ndoshta me lendon perseri
mendon se kjo zemer eshte plastik
e e vret si ke qejf ti jo,jo
nuk mundem me te dua po nuk
te kthehem dot se ti je mekatare
qe dashurin nuk e vlereson.
Ah sikur te isha perendi
te zezat qe mi bere shum keq ti kisha kthy
me zemer e shpirt shum te dua po qka mi be kesaj
mendje qe deshiron me te mallkuar..
Mos me le te lutem ty se te dua
e nuk mundem pa ty
shpirt te kam zemer po
po ti per mua je i vetmi njeri
per te cilin jetoj..
Te dua mos haro shpirti im
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:18 pm

Bertas e theras,ne emer te dikujt
qe me mua te flas.
Ta ngushtoj dhe zgjeroj
kete zemer qe dashuron.
Ndoshta do te vdes nga malli per ty
Perseri trokas e bertas,por asnji shprese
nuk kam..
Perseri ne shi qendroj,para syve
shoh nje dhomez me pak drite
ku ti thua te dua o shpirt..
Trokas me sa fuqi qe kam
hape deren se un jam..
Ti del e me thua ,,ME FALNI''
,,POR ADRESEN E KENI GABUAR
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:19 pm

E desha nje engjell si nje shpirt i mare
e simpatizoja shum sa qe s'kisha as gjum.
Me shikonte ne sy e shikoja ne sy
por kjo valle ishte dashuri????
Kaloi nje koh e gjat kaluan ca muaj,
po von e kuptova se shum po vuaj..
Kaluam ca dite ne pushime nuk u be asgje
pastaj u takuam e nuk me fliste me..
i harove puthjet qe ti fala un
perkedheljet e mia qe te linin pa gjum..
Buzeqeshja ime qe ishte sherim per ti
mos valle nuk te mjaftoj e gjith kjo dashuri..
Edha qiellit driten do tia mirja per ty
henes asnje yll nuk i lejoja per ty..
Se ti je yll qe shendrit po kot
Nuk e dij pse nuk po e kupton..
E tash behesh se nuk me njeh..
Te cova te fala permes dikujt tjeter
por von e kuptova se kishe femer tjeter..
Shpresat me shkuan ne humner
zemren qe e dashurova u thye menjeher
nuk dua te them asgje nuk dua ta zgjas me
por ta shikoj jeten qe vjen pas...
se dashurin time NUK E MERITOVE kurrrrr....
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:21 pm

Do te trokas ne deren tende
ne ate dere ku u mbuloja me puthje
ato buze te embla qe me jepnin shprese.
O zot perse valle tash nuk mundem
ti shijoj kur kam nevoj per to.
Ti puth dal ngadale e te le gjurm
mbi to ta dij zemra e tij se
vetem un kam te drejte ti shijoj.
Puthjet tua i enderoj cdo nate
ne mes nate zgjohem dhe i prek
keta buz mos valle ke qene ti.
Por prap asnji shprese
puthjet tona dal ngadale u shlyen
nga bota jon e dashurise..
Tani kam nevoj per ty,per ty
ne netet e gjata dua te te
shikoj ne sy,floket te ti perkdhel
buzet me ti kafshu,pa gjum te kisha lene.
Nese kishe dasht kete nate me
mua me e kalu......
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:38 pm

Jane vargjet e fundit
qe i shkruaj per ty
Degjo,zemer nga gjumi zgjohu
nese dashuria jote ndaj
meje nuk u zhduk ..
Sonte ta them un nje kenge
qe nga mesi i zemres me dhimbje me del
teksti i te ciles eshte ,,dashuria jone,,
E ti nese ende me dashuron
degjo zemer e me kujto..
Kujtom ne ditet qe do vijne
atje ku do rish,ku ec dhe punon
kujtom naten para se me ra me flejt
se ne ender un do te vi
te me thuash dicka..
Mos qaj degjoe kete kenge dhe me kujto??
Po te tregoj-
Dashuria jote me rrembeu
shpirt e zemer mi preu
Shkove dhe zjarin me le
me bere hi me fute te gjall ne dhe..
Tani ku je??Me eren qe fryn
te dergoj te fala dhe lot
per ta ditur se nuk mundem
te te haroj dot...
E shkruaj kete poezi e qaj si dua
me lotet e mi bej krua..
zemer syt mi pervelove
shum te deshta ti me tradhetove..
Ki pak meshir degjoe kete keng deri ne mbarim
shihe fatin te mallkuar tim..
Nese te vjen nje shami
ne te plaget i kam mbyll
dije se ateher me ka mbulu dheu i zi.
Derdhe nje pik loti per hir te dashuris
Une nga qielli do te shikoj
ti jeten e lumtur do ta jetosh
diken tjeter do te dashurosh
momentet qe i bashk i perjetuam
do ti harosh....
Po un prap do te dashuroj em shpirt tek
ti gjithmon do te qendroj..
Te them edhe njeher mos me haro..
Nese qielli gjemon
kujto mallin qe desha te te takoj ..
Une ende bredh ne rrug te pakthim
un lutem te gjej strehim
te mundohem ti sheroj plaget e dashuris..
Tani me thuaj LAMTUMIR e ik
largou atje ku gjete dashurin
harom mua un nuk mundem ty..
Le te mbesim dy te huaj
edhe pse shum u dashuruam..
Un tani jam vetem kengetare e dashuris
qe kenget i thur dhe i kendoj PER TY
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:42 pm

LETER DASHURIE

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:43 pm

Kur ne dy u njoftum
Zemra ime bonte bum bum
Emri yt i buker per shqiptar
Zemra ime te kam krenar
I mengjum je si professor
Po them qe te dua qdo or
Kur te shoh baby me sy
Dua qe tme thuash qe jam per ty
Ju luz zotit qe te pelqej
Ather te tregoj se shka ndjej
E ndjej dashurin dhe lumturin
Shpirti im pa tendin nuk rin
Ne endra per qdo nat te kam
Dua qe veq e jotja te jam
Nuk dua qe te shikojsh tjeter
Zemra per ty po digjet si leter!!


E shkruar nga !!Nje shoqe imja!!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:46 pm

>Ti luaje atehere me mua
>Atehere kur ishim rini
>Ti me thoshnje te dua
>Koken mbeshtesja tek ti

>Kaluan shume vite me rradhe
>S'te kam degjuar dhe pare
>Ti more rruget,u largove
>Une sillesha ketu verdalle

Nje mesazh prej teje po pres
>Kur do te me vije valle??
>U ndame nga jeta n'dy pjese
>S'harohet dashuria e pare
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Sun May 29, 2011 4:47 pm

Me dhemb zemra ku te shkoj
s'ka doktor qe ta sheroj
humba shpirtin s'di ku shkoi
s'ka polic qe ta zbuloi
syri qan per nje person
se ka kohe qe se shikon
buza dridhet si e marre
per buzet e tua malli e ka mare
trupi vuan nje fjale s'thote
pa ty i dashur trupi im ka ftohte
shpirti iku s'di ku shkoi
shpirtin e tij ka dal te kerkoj
une ne heshtje rri e qaj
se te dua nuk kam faj.
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Sun May 29, 2011 6:23 pm

Me mundon trishtimi e dhimbja qe ndiej
Me syt e perlotur te kerkoi ,por s´te gjej
Me mungon ngrohtesia e Shpirti me dhemb
askujt nuk i trembem por largesia dhemb...
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Thu Jun 02, 2011 11:01 am

POEZI QESHARAKE- HAHAHAHAH

Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy guj rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Moj e keqja neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate dite ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Shminka jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
ftyra jote si leter grithse,
kryt si te maqines thithse,

Moj e keqe ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
vothet e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha pembe gjith veshesh,
kepucet e kuqe si patligjon,
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

"Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju oj qike e jona,
neper kmish tu kan lepit shume bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme per ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon nji ndryshim
shko laju me varekin...!!!!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Thu Jun 02, 2011 11:02 am

POEZI QESHARAKE 2-HAHAHAHA


Hajde per hajr,per hajr
ne darsem po duka me te ardhe
dhe nese mbiemrin ia nderron
ishalla experte nuk ja bone.
Ti Me Je Si Rrot Traktori
Prekolicen Kush Ta Mori,
E Prej Lloqit Kush Te Nxori,
Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI :
Hajde Tash Dirdhe Prekolicen
Tash Deshe Traktorin
Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,
Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin,
Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par,
Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit
O ju pruft e mbara oj shoqni
se e hapur eshte dera per miqasi
skam qare pa ju kallzue
se edhe asaj experte
mbiemri ka me iu vnue
bile edhe n'dardani kam me e regjistrue
Shkuam në arë me veturë
Dashuri s'ngopeshim dot,
Kur u humbëm në njëri tjetrin
Ëndrrën na e prishi një tërrnakop!!
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Thu Jun 02, 2011 11:04 am

❤ DASHURIA ❤

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është folea Që në të banon.
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Thu Jun 02, 2011 11:05 am

POEZI DASHURIE

Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur per ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetem ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse ?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar as nje her se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???-----
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyete Zemrën tënde.... Empty Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi