Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Në kërkim të Kujt

Shko poshtë

Në kërkim të Kujt Empty Në kërkim të Kujt

Mesazh nga Dardania prej Tue Apr 21, 2015 9:37 pm

Në kërkim të kujt është një telefilm shqiptar i xhiruar kryesisht në Tiranë në vitin 2009 dhe shfaqur premierë në 2011.

Realiteti shqiptar pas viteve ’90 është ky subjekti i filmit artistik me 10 seri, qe u prodhua nga Top Channel.

Me skenar te Dhimiter e Gjergj Xhuvani dhe regji te këtij te fundit, filmi me titull “Ne kërkim te kujt !” trajton historinë e një familjeje ne Tirane ne vitet e para te pluralizmit.

Ashtu sikurse mijëra familje shqiptare, ajo behet viktime e një plage te shoqërisë vendase : fajdet.

Kjo drame shkakton problematikat, qe shtyjnë drejt krimit, duke çuar kështu personazhet te përballen me drejtësinë, e duke i dhëne filmit ngjyrat e një drame policore.
Interpretojnë
Kastriot Caushi, Almir Bali
Luiza Xhuvani, Doktorësh Afërdita
Ndriçim Xhepa, biznesmeni
Monika Lubonja, Kizi
Helidon Fino, Selimi
Margarita Xhepa, Nena e Basriut
Niko Kanxheri, Mark Dobjani
Antoneta Malaj, Naja
Guljelm Radoja, Doktor
Luan Jaha, Avokat
Viktor Zhusti
Reshat Arbana, Asim Qani
Mevlan Shanaj, Doktor Leo
Merkur Bozgo, Plaku
Xhevdet Ferri, Prokurori
Tinka Kurti, Lumja
Ermira Hysaj, Anisa
Petrit Malaj, Gjykatësi
Margarita Xhepa, Sana
Përmbajtja e Filmit
Historia e një viktimeje qe vdiq ne Spitalin e Burgut ne Tirane. Te paktën dy persona me lopate zhvarrosin viktimën pasi roja e varreve merr armen tip çifte për ti vrare këtyre te dyve. Me pas Roja e varreve lajmëron policinë qe te shkojnë ne tufine ku është zhvarrosur viktima. Policia nxjerr viktimën nga varri qe quhet Mark Dobjani. Ata e transportojnë ne Spitalin Nr. 5 QSUT. Biznesmeni Basri Neziri i cili merr armen tip pistolete dhe shkon ne qe ta vras Mark Dobjanin. Basri Neziri i cili arrestohet nga Policia. Me pas 2 Police shkojnë ta arrestojnë Mark Dobjanin dhe e çojnë ne Gjykatën e krimeve te renda. Policia e çon atë ne Spitalin e Burgut. Vajza e tij Përleshet me Oficerin e Rojës. Mark Dobjani Vdes ne Spitalin e Burgut.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Në kërkim të Kujt C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi