Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Puna më “e frikshme” në Botë

Shko poshtë

Puna më “e frikshme” në Botë Empty Puna më “e frikshme” në Botë

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 27, 2011 12:08 am

Puna më “e frikshme” në Botë 25-frikshem_2506111355_1
Hunan, 25 qershor
Nëse vuani nga lartësitë, mos shikoni as foton. Nëse për shumë njerëz është e papërballueshme të shkojnë në buzë të greminës, këta punëtorë kinezë po ndërtojnë një rrugë rreth një metër të gjerë, më shtylla druri, në mijëra metra lartësi, pa asnjë mbrojtje nga poshtë.

Kur të mbarojë puna, rruga do të shërbejë që kalimtarët të shohin peizazhin e mrekullueshëm. Si transmeton agjencia Noa, rruga me gjerësinë e një tavoline buke po ndërtohet në Malin Shifou në provincën Hunan dhe qëndron vertikalisht në 90 gradë.
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi