Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ardian Bujupi

Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sun May 29, 2011 9:13 pm

Ardian  Bujupi 4931 Ardian Bujupi (lindur më 27 prill 1991) këngëtar, shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani.
Ardiani u lind në rrethana të luftës dhe që në moshen një vejeçare, familja e tij migrojë në Gjermani. Rrethanat dhe vështërsit që i solli migrimi e para së gjithash lufta bënë që Ardiani të jetë ngusht i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me të vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpjekën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollim fëmijve të tyre. Kështu përderisa dy motrat e tij tani (2010) vijojnë studimet e larta, Ardiani krahas shërbimit civil që kryen pranë një kuzhine të qendrës së uzines së studentëve në Haidelberg, merret edhe me muzikë. Si adhurues i muzikës dhe mikë i fëmijve, gjatë shpërndarjes së ushqimit nëpër kopshte të fëmijve, Ardiani këndon së bashku edhe me ta.
Si fëmijë Ardiani pasion e kishte muzikën, dhe asaj asnjëherë nuk ju n'da. Kështu që pjesmarrja e tij në ngjarje që kanë të bëjnë me muzikën ishte vetem qështje kohe. Format e reja të shfaqjeve televizive, nëpër të cilat muzibërsit hulumtojnë këngëtar për Ardianin ishin një mundësi për tu paraqitur para një publiku më të gjërë. Pjesmarrja e tij në një shfaqje të till televizive, të muzikëbërsit të njohur gjerman Diëtër Bouvling, në shfaqjen "Gjermania kërkon Siperyllin" (Deutschland sucht den Superstar) nuk kishte si të ishte ndryshe, pa marr parasysh pozicionin, veq se një sukses para publikut.. Me paraqitjen e tij në këtë shfaqje dhe sidomos me suksesin që ka arrit aty, Ardiani ja ka arritur që të jetë personi më i adhuruar i përbashkët nga shqiptarët dhe gjermanët, natyrisht pas Aleksandër Moisiut.
Ardiani është adhurues i drejtimeve muzikore R'n'B (arë-en-bi) dhe Hip Hop, si dhe pedantë jo vetem në veshmbathje.
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:34 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:36 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:37 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:38 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:39 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:42 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ardian  Bujupi Empty Re: Ardian Bujupi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi