Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Role gjeli me Portokall

Shko poshtë

Role gjeli me Portokall Empty Role gjeli me Portokall

Mesazh nga lea377 prej Wed Jan 22, 2014 7:07 pm

Role gjeli me Portokall 59rolegjeport
Përbërësit
- 800 gr fileto gjeli
- 150 gr djathë kaçkavall
- 150 gr pancete ne feta
- 1 degëz rozmarine
- 2 luge vaj ulliri
- 1/2 gote vere te bardhe
- 1 gjethe dafine
- 2 qepe te vogla
- kripe, piper

Për salcën
- 300 gr majonezë
- 1 portokall

Përgatitja
Grini gjethet e rozmarinës dhe përziejini me një luge kripe, dhe rrihni lehte filetat e gjelit dhe rregullojeni me kripe dhe piper. Prisni ne feta kaçkavallin dhe shpërndajeni ne filetat e gjelit me pas mbulojini me një shtrese pancete, duke lënë te lire pak hapësirë ne anët e mishit. Prisni holle qepet dhe shpërndajini ne pancete bashke me gjethen e dafinës. Mbështillni filetat e gjelit dhe lidhini me spango kuzhine. Skuqni mishin për rreth 7-8 minuta me vaj ulliri duke i kthyer ne te gjitha anët. lagini me vere dhe 3 luge ujë dhe vazhdoni skuqjen për 50 minuta. lani portokallin dhe grini gjysmën e lëkurës. Shtrydhni portokallin dhe bashkoni lëngun me lëkurën e grire dhe majonezën. Shërbejeni mishin me salcën e përgatitur.

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi