Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Labinot Lajçi

Shko poshtë

Labinot Lajçi

Mesazh nga Dardania prej Mon Apr 27, 2015 12:45 pm

 Labinot Lajçi lindi më 9 janar të vitit 1983 në Pejë, është aktor shqiptar

Biografia

Labinot Lajçi lindi më 9 janar të vitit 1983 në Pejë. Shkollën fillore dhe gjimnazin i kreu në Pejë, si nxënës është marrë me disa sporte, ka qen i dalluar në kickbox. Ka mbaruar studimet për aktor në Akademinë e Arteve në Prishtinë (2004) në klasën e prof. Enver Petrovcit. Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor, është prezantuar me sukses në shumë festivale teatrore kombëtare dhe ndërkombëtare, jeton dhe punon në Prishtinë.


Teatër


 • 1 "“Diana”, Mjuzikel, Regjia, Ellen Stewart. T. Kombetar, Prishtinë (2007)

 • 2 "“Othello”, Regjia, Kushtrim Selimi. T. Dodona, Prishtinë (2003)

 • 3 "“Dy krisma në Paris”, Regjia Spiro Duni. Prishtinë (2002)

 • 4 "“Mundimet e kota të dashurisë”, Regjia, Arben Apolloni, fituese për shfaqjen më të mirë në fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinë (2003)

 • 5 "“Nata e dymbëdhjetë”, Regjia, Kastriot Saqipi, Fituese e tre çmimeve në fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinë (2004)

 • 6 "“Mbreti Lir”, Regjia, Sabri Pajaziti. T. Dodona, Prishtinë (2004)

 • 7 "“Sfida e Madhe”, Regjia, Sefedin Nuredini. Teatri i qytetit Pejë. (2004)

 • 8 "“Atelea”, Regjia, Fatmir Hyseni. Teatri "Adriana Abdullahu" Ferizaj. (2005)

 • 9 "“Shumë zhurmë për asgjë”, Regjia, Valmira Baruti. T. Dodona, Prishtinë (2005)

 • 10 "“Burri në grackë”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

 • 11 "“Rrëfimet e narkomanëve 1”, Regjia, Ruzhdi Spahiu. T. i qytetit Pejë (2007)

 • 12 "“Rrëfimet e narkomanëve 2”, Regjia, Adonis Filipi. T. "Istref Begolli", Pejë (2008)

 • 13 "“Beni”, Regjia, Zana Hoxha. T. Dodona, Prishtinë (2004), Pjesëmarrëse në festivalin e Tunizisë.

 • 14 "“Për një jetë më të mirë”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

 • 15 "“Memeci që flet”, Regjia, Denis Berisha. T. i Qytetit Pejë (2007)

 • 16 "“Profesor Dini dhe makina e mendimeve”, Regjia,Agron Hajdari. T. Dodona, Prishtinë (2008)

 • 17 "“Orkestra e Titanikut”, Regjia, Ben Apolloni. T. Kombëtar, Gjilan(2008)

 • 18 "“Era, Bebushi dhe Xhemikaçadremi”, Regjia, Ben Apolloni. Qendra Multimedia, Prishtinë (2009)

 • 19 "“Othello 3”, Regjia, Diar Xani. T. Dodona, Prishtinë (2010)

 • 20 "“Mat”, Regjia, Ben Apolloni. T. Dodona, Prishtinë (2010)

 • 21 "“Vëlla,vëlla,kosi me dollarë”, Regjia, Ahmet Jakupi. T. "Istref Begolli", Pejë (2011)

 • 22 "“Shoqja ime”, Regjia, Rudina Zhara. Shfaqje per femijë, Pejë (2011)

 • 23 "“Varri i qyqes”, Regjia, Drita Begolli. T. "Istref Begolli", Pejë (2011)

 • 24 "“Kur loti ngrinë në qepallë”, Regjia, Jahi Jahiu. T. "Istref Begolli", Pejë (2011-2012)

 • Film

 • "“Mashtruesit”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2002).
  • "“Standardi X”,film i shkurter artistik, Regjia, Ilir Kabashi, (2003).
  • 3 "“Telefoni”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2003).
  • 4 "“Beni”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2003).
  • 5 "“Hajnat”,film i shkurter artistik, Regjia, Genc Berisha, (2003).
  • 6 "“Made in Kosova”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2003).
  • 7 "“Frenimet”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Maliqi, (2004).
  • 8 "“Kokëdhëmbja e së martës”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2004).
  • 9 "“Kulti”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2004).
  • 10 "“1244”, Regjia, Krenar Belegu dhe Alban Gashi, (2004).
  • 11 "“Rasti urgjent”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Hajdari, (2006)
  • 12 "“Krim pa Krisma”, Regjia, Halil Budakova (2007)
  • 13 "“Mesazhi", Regjia, Besnik Zogaj, (2008).
  • 14 "“Narkomania”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2008).
  • 15 "“Kështjella e Arbnisë”, Regjia, Nimon Muçaj, (2009).
  • 16 "“Enver Hoxha Tungjatjeta”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2009).
  • 17 "“Binjaket”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
  • 18 "“Dera nr.13”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2010).
  • 19 "“Heroi”,film i shkurter artistik, Regjia, Burim Tufa, (2010).
  • 20 "“Thurja”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2010).
  • 21 "“Peshkatari”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
  • 22 "“Heroi”, Regjia, Luan Kryeziu, (2011).
  • 23 "“Radha”,film i shkurter artistik, Regjia, Fatlum Haziri, (2010).
  • 24 "“Një ditë e bukur”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2011).
  • 25 "“N'koh”,film i shkurter artistik, Regjia, Ersin Samli, (2011).
  • 26 "“E pa thëna”,film i shkurter artistik, Regjia, Gresa Ramadani, (2011).
  • 27 "“Nusja”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2011).
  • 28 "“Lidhesat”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2011).
  • 29 "“Fotografitë”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2011).
  • 30 "“Ani more qa ka lidhje”,film i shkurter artistik, Regjia, Adhurim Kida, (2011).
  • 31 "“Plaku”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2012).
  • 32 "“Ndermjetsimi”,film dokumentar artistik, Regjia, Entermedia, (2012).
  • 33 "“Kafenea”,film i shkurter artistik, Regjia, Djellza Miftari,fondi Maqedon (2012).
  • 34 "“Kati i pestë”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2012).
  • 35 "“Leonardi”,film i shkurter artistik, Regjia, Arian Mustafa, (2012).
  • Tv Serial   • 1 "“Shtepia ime”, Regjia, Sunaj Raça,Arenafilm, (2011).
   • 2 "“Muret”, Regjia, Ismet Siarina,Prishtinafilm, (2012).
   • 3 "“Andrrat”, Regjia, Gazmend Nela,cineproduction, (2012).
   • Tv Komercial    • 1 "“Transfuzioni i gjakut"“ Regjia,Puna (2005).
    • 2 "“Kep "“ Regjia,Big-add (2007).
    • 3 "“Gjykatat "“ Regjia,Prishtinafilm (2008)
    • 4 "“Ipko-Reth e reth Kosoves "“ Regjia,Kooperativa (2009).
    • 5 "“ Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 1 "“ Regjia,The Group (2010).
    • 6 "“Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 2 "“ Regjia,The Group (2010).
    • 7 "“Regjistrimi i popullates "“ Regjia,Prishtinafilm (2011).
    • 8 "“Peja qytet i mrekullueshëm për Ecje dhe Çiklizëm"“ Regjia,Syrivizion (2011).
    • 9 "“Nafiku"“ Regjia,Entermedia (2012).
    • 10 "“mc kresha"“(TV Spot)Regjia,Pulla (2012).
    • Çmimet

    •  Aktori me atraktiv ne edicionin e 10 ne festivalin e Dibres (Maqedoni) me shfaqjen "“Vëlla,vëlla,kosi me dollarë”, Regjia, Ahmet Jakupi.2011

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi