Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Efekti i pabesueshem i miellit ne fytyre

Shko poshtë

Efekti i pabesueshem i miellit ne fytyre Empty Efekti i pabesueshem i miellit ne fytyre

Mesazh nga elona prej Fri Oct 30, 2015 3:30 pm

Efekti i pabesueshem i miellit ne fytyre Largea_flour_16x91444808093-530x300
Mielli është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinë, por a e dini se përdorimet e tij nuk limitohen vetëm në përgatitjen e ëmbëlsirave, bukës dhe produkteve ushqimore?
Ja disa mënyra alternativa për përdorimin e miellit:
Pastrimi i bakrit – Duke bashkuar miell, kripë dhe uthull të bardhë mund të përftoni një masë, e cila është e aftë për të pastruar shumë mirë enët e bakrit.
Shkëlqen çelikun – Është e përsosur për të pastruar çelikun, si dhe kokat e çezmave të cilat janë metalike. Një leckë me fibra spërkateni me pak miell dhe pastroni çezmën për ta bërë atë të shndritshme.
Lojë për më të vegjlit – Mund të përzieni pak miell me ujë dhe t’ia jepni atë të luajnë më të vegjlit, në vend të plastelinë. Ka për të qenë një mënyrë shumë e mirë argëtimi për fëmijët tuaj.
Doreza për kuzhinë – Mielli mund të përdoret në vend të pudrës për të veshur dorezat prej llastiku.
Largon milingonat – Është një ilaç shumë i mirë dhe natyral për të mbajtur milingonat larg nga banesa juaj. Mbyllni me pak miell zonat në të cilat mendoni se hyjnë milingonat dhe problemi u zgjidh.
Lufton parazitët – Mielli mund të përdoret për të larguar parazitët nga kopshti. Në vend që të përdorni pesticide për bimë tuaja, mund ti lyeni ato në pjesën afër rrënjës me pak miell.
Krem për fytyrën – Nëse bëni bashkë pak miell, mjaltë dhe qumësht, mund të përfitoni një krem shumë të mirë për fytyrën. Aplikojeni atë në lëkurë, i bëni pak masazh dhe lëreni të pushojë për 15 minuta. Pasi ta shpërlani do të vini re se lëkura do të jetë më e shndritshme dhe më e butë.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi