Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Qeni më i madh në Botë

Shko poshtë

Qeni më i madh në Botë

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 1:11 amKur qeni George ishte i vogël, dukej një këlysh normal me përjashtim të putrave të tij, të cilat ishin paksa të mëdha. Por askush nuk e mendonte se ky qen në dukje "normal" do të bëhej qeni më i madh në botë. Pronarët e tij nuk e mendonin se qeni i tyre i vogël do të arrinte një gjatësi prej 2.1 metër dhe të peshonte 114 kilogram.

Dave Nasser, pronari i qenit tha se George-n e kishte marrë në vitin 2006, pak muaj pasi u martua.

"Nuk e kisha menduar kurrë se do të arrinte këtë madhësi. Kur e morën George-n, ai ishte një qenush me përmasa normale, por tani ai është qeni më i madh në botë! Qeni është i racës ′Great Danes′ dhe janë kafshë të mrekullueshme për faktin se nuk janë agresive dhe afrohen shumë me njerëzit, gjë që i bën më të ndjeshëm se llojet e tjerë të qenve. Deri kur ishte pesë muajsh ai sillej si qentë e tjerë, duke ndjekur bishtin. Por ai ishte në madhësinë e një qeni Labrador të rritur. Ai po shtonte më shumë se një paund në ditë dhe sillej rrotull si bambi. Kur ai shprehte dashurinë ndaj nesh na linte për njëfarë kohë me shpatulla pas muri apo ndonje mobilje" tha Dave Nasser.

Nasser gjithashtu tregoi se pavarësisht se njerëzit mund të frikësohen nga madhësia e tij, George nuk është agresiv. Ai tha se George është i tmerruar nga qentë chihuahua!.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi