Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë

Shko poshtë

Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë  Empty Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:22 pm

Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë  Macja Një baba i ardhshëm u përpoq të vriste macen e tij duke e vendosur në mikrovalë, sepse ajo i gërvishti dorën.

Stephen Stacey, 20 vjeçar, nga Portsmouth, e vendosi kafshën brenda pajisjes së kuzhinës për pesë sekonda - duke bërë që kafsha të piqej nga brenda.

Macja e quajtur "Come on then"- i mbijetoi pasi veterinerët e trajtuan dhe e "mbuluan" në akull, por prape po emetonte nxehtësi shtatë orë pas incidentit.

Kafsha pësoi dëmtime në sy, tru, gjuhë, dhe disa organe të brendshme. Ai e realizoi këtë veprim ndërsa ishte në gjendje të dehur me 25 shkurt të këtij viti.


Tani Stacey-t nuk i lejohet të mbajë kafshë për tërë jetën.

Që nga akti i tij mizor ai e ka ndryshuar jetën e tij. Pavarësisht lutjeve të tij Stacey u dënua me 16 javë burg dhe nuk i lejohet të mbajë më kafshë për tërë jetën.

Tani macja është rikuperuar falë RSPCA-së dhe emri i saj tani është Nancy.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë  C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi