Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Receta Gatimi

Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Receta Gatimi

Mesazh nga Dardania prej Wed May 25, 2011 2:36 am

Speca te mbushur me Oriz

Përbërsit:
-12 speca,
-300 g oriz,
-120 g patate,
-1qepë,
-2 dcl yndyrë,
-5 g kripë dhe 5 g vegetë.
Përgatitja: Orizi i pastruar qitet të zihet. Në ndëkohë, patatet e pastruara dhe të grira në rende dhe qepët fërgohen. Pas pak kohe qitet edhe orizi i zier dhe i kulluar dhe mëlmesat tjera. Me këtë përzierjë mbushen specat dhe futen në furrë të nxehtë për tu pjekur. Para se të servohen priten përgjysmë
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Dardania prej Wed May 25, 2011 2:41 am

Musake me spinaq dhe oriz

Përbërsit:
-300 g mish i bluar,
-500 g spinaq,
-150 g oriz,
- 3 lugë margarin, pak majdanoz, kripë, specall, piper,
-2 qepë,
-2 vezë.
Përgatitja: Spinaqi pastrohet dhe grihet imët. Në një enë vihet margarini i shrirë dhe në të qitet spinaqi për tu fërguar pak. Ndaras duhet të fërgohet mirë qepa, të cilës i shtohet mishi, kripa, specalli, piperi dhe orizi. Përzihet spinaqi me mish dhe vendoset në tepsi të lyer me yndyrë dhe i qitet pak ujë. Mbi i qiten vezët dhe pak majdanoz. Pastaj piqet në furrë
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:47 am

HITHENIK

Perberesit:
1 e kg fletë hithrash,
-1 filxhan ( i kafes së bardhë),
-miell misri dhe miell gruri,
-1 qese bakin,
-3 veze,
-100 g yndyrë,,
- 200 g djathë ose mazë.
Përgatitja: Fletët e hithrave përvëlohen me ujë të valë, kullohen dhe prehen. Hithrave të përgatitur në këtë mënyrë i shtohen përbërësit ë tjerë, përzihen mirë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë. Hitheniku i përgatitur në këtë mënyrë piqet afro gjysmë ore. Pasi të piqet sipër mund t’i qitet kos


Edituar për herë të fundit nga SAJO në Wed May 25, 2011 7:53 am, edituar 2 herë gjithsej
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:48 am

PETULLA ME KOS

Përbërsit:
-600 g kos,
-450 g miell i bardhë,
-1 lugë kafeje sodë bikarboni, vaj sa nevojitet.

Përgatitja: Hidhet mielli nën një tas, bëhet një gropë në mes dhe qitet kosi. Pasi të jenë përzier mirë së bashku hidhet edhe soda. Kur vaji i vendosur në një enë të thellë djeget, hidhet lugë lugë brumi duke u kujdesur që petullat të skuqen mirë nga të dyja anët. Posa të hiqen nga zjarri përmillen më sheqer pluhur dhe servohen.
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:49 am

PATATE ME KOS

Përbërsit:
-1 kg patate,
- 1 dl vaj,
-proshutë,- hudhër, kripë, piper, kos.

Përgatitja:

Patatet qërohen dhe qiten në ujë të njelmët që të zihen. Pastaj lihen të ftohen dhe priten në rrathë. I qitet hudhra, kripa, piperi, vaji dhe në fund përzihen me kos. Serohen me mish
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:51 am

PATATE TE MBUSHURA

Përbërsit:
-8 patate
-mishin e bluar
-1 qepë
-1 veze, pak piper, kripë dhe përshutë.

8 patate qërohen dhe zihen, por jo krejtësisht. Priten patatet në gjysmë dhe u nxirret mesi i cili ndrydhet. Mishin e bluar e fërgojmë me një qepë, të cilit pastaj i shtohet mesi i patateve, pak piper, kripë dhe përshutë. Gjithë këtë e përziejmë mirë dhe ia shtojmë një ve. Me këtë material mbushen patatet dhe radhiten në tepsi. Patateve i shtohen mbi 3 dl kos, pastaj futen në furrë dhe piqen për 20 minuta.
Sajo
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 43

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Receta Gatimi Empty Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi