Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ja cila është gjëja e parë që Femrat shohin tek Femrat e tjera

Shko poshtë

Ja cila është gjëja e parë që Femrat shohin tek Femrat e tjera  Empty Ja cila është gjëja e parë që Femrat shohin tek Femrat e tjera

Mesazh nga lea377 prej Tue Jan 07, 2014 1:53 pm

Gjëja e parë që femrat e vërejnë tek femrat tjera është ajo se sa janë të trasha, tregojnë hulumtimet. Pothuajse 55% e femrave fillimisht e shohin formën e trupit të femrave tjera para se ta kthejnë shikimin në sy, ngjyrën e lëkurës, gjatësinë ose veshjen.
Për të arritur në këtë konstatim, hulumtuesit kishin anketuar 2000 femra të moshës 18 deri 45 vjeç për qëndrimet e tyre lidhur me përshtypjen e parë.
Shumica e pjesëmarrëseve në këtë hulumtim kishin pranuar se formojnë mendim për femrat tjera vetëm disa sekonda pas njoftimit edhe atë në bazë të pamjes së jashtme.
Më shumë se gjysma (54%) kishin pranuar se gjëja e parë që e shohin tek femrat tjera është stomaku dhe beli.
Rreth 90% e femrave e dinë që femrat tjera i vlerësojnë në bazë të pamjes së jashtme, kurse gjysmës së tyre nuk i pengon dhe e presin atë.

20 gjëra që femrat fillimisht i vërejnë njëra tek tjetra

Sa është e trashë tjetra;
A ka vendosur shumë make-up;
A ka ndjenjë për stil;
Çfarë frizure ka;
Buzëqeshjen;
Lëkurën;
Sa është e gjatë;
A ka rrënjë të dukshme të pangjyrosura të flokut;
A ka tepruar me tenin artificial;
Make-up i syve;
Këpucët;
Madhësia e gjinjëve;
A ka tetovazhe;
Sa e ka pallton e shkurtë;
Sa i ka dhëmbët e drejtë;
Bizhuteria;
Me çfarë mashkulli është bashkë;
A ka dhëmbë të bardhë;
A e ka tenin e lëkurës natyral;
A ka thonjë të rregulluar.

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi