Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

February 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Calendar Calendar

Top posting users this month


E çuditshme: Një vajzë 7-vjeçare kur qanë nxjerr Gur!

Shko poshtë

E çuditshme: Një vajzë 7-vjeçare kur qanë nxjerr Gur!

Mesazh nga Dardania prej Wed Dec 14, 2011 1:21 am

Indi: -Dhimbje koke u ka shkaktuar doktorëve një vajzë 7-vjeçare, pasi sytë e saj lotojnë…Gur! Bëhet fjalë për 7-vjeçaren Kura Nitya nga një fshatë i largët i qytetit Hyderabab të Indisë. Sipas gazetës “Tamil Nesan”, e cila shquhet për lajmet më të reja në Indi. “Tamil Nesan”, veç Indisë, shitet dhe në Malajzi. Në një reportazh të saj, i cili i referohet 7-vjeçares, Kura Nitya. Syri i djathtë i Nityra-s, këtu e dy javë reshtë loton Gur, me një mesatare 12 deri 15 gur të vegjël në ditë! Prindërit e vogëlushes tepër të shqetësuar nga kjo dukuri, ju drejtuan doktorëve, ndër tyre dhe shumë specialist të Oftalmologjisë, të cilët nuk mundën të gjenin shkakun e problemit. Sipas gjyshit të vogëlushes, Gopal Reddy, gurët filluan të shfaqen e të bien nga sytë e Nitya-s, që nga 26 tetori. “Fillimisht konsideruam si një “shenjë të perëndisë” dhe ju lutëm atij që ta ndal këtë fenomen e të lirojë vogëlushen nga vuajtjet”, deklaroi i ati i vajzës, duke theksuar se gurët e rënë prej syrit të vogëlushes i kemi mbledhur për t’i studiuar doktorët, nëse ata do të na i kërkojnë sigurisht. Vetë vogëlushja, Kura Nitya, tha se pjesa e poshtme e syrit të djathë, filloi të fryhej e të forcohej para se të fillonte të “lotonte” gur. Oftalmologu Dr.Kalyan Chakaravarthy, tha se Nitya është shumë mirë me shëndet, por përsa i përket fenomenit të ‘lotimit’ të gurëve nuk mund të jepet një shpjegim i logjikshëm…

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi