Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dhe tani më thuaj, a nuk është kjo Lumturia?

Shko poshtë

Dhe tani më thuaj, a nuk është kjo Lumturia?

Mesazh nga <alma> prej Tue Jul 23, 2013 7:54 pm

Dhe ti mëson se Lumturia "është një çështje momentesh. Është një kafe me një mik/mikeshë. Është një puthje e vjedhur. Një mesazh i papritur. Është shikimi i një kalimtari. Të përgjigjesh në telefon dhe të dëgjosh me habi zërin e dikujt që do. Është ajëri i freskët, pas një ditë të kaluar në një dhomë të mbyllur. Është një buzëqeshje. Është një shëtitje... në diell pas javësh me shi. Është një aromë e re. Është buzëqeshja e një fëmije. Është një sekret mes miqsh. Është kënga jote e preferuar qëe dëgjon rastësisht në radio. Është një emocion i papritur. Është hëna e plotë. Është një përqafim i dashur.
Jo, mos mendo për nesër se çfarë do të bësh dhe nëse do të jesh i lumtur. Shijoje momentin e tanishëm, është i vetmi që ke. Është i vetmi që mund ta jetosh. Mos pyet a do t'i kesh mundësitë e duhura, krijoi ato. Mos mendo shumë për nesër, merr frymë tani. Mos pyet nëse do të bjerë shi nesër. Sot shiko diellin, kjo është ajo që ka rëndësi. Gëzoje çdo çast. Çdo emocion, çdo frymëmarrje delikate. Këto janë dozat tona të lumturisë.
Shsh, mbylli sytë. Dëgjo rrahjet e zemrës tënde.
Dhe tani më thuaj, a nuk është kjo lumturia?

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi