Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Shko poshtë

Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Mesazh nga Dardania prej Tue Jul 05, 2011 8:24 pm

Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Një ilaç që përdoret nga duhanpirësit për t′i ndihmuar për të lënë duhanin rrit rrezikun e atakeve kardiake dhe problemeve të tjera serioze kardiovaskulare.

Një ekip ndërkombëtar shqyrtoi studime që përfshijnë më shumë se 8,000 duhanpirës dhe zbuloi se personat që merrnin Champix rrezikoheshin më shumë.

Shqyrtimi, në Canadian Medical Association Journal, sugjeron se duhanpirësit nuk duhet ta përdorin këtë ilaç për të ndaluar.

Champix funksionon duke prerë dëshirën për duhan, por në të kaluarën ka qënë i lidhur me depresionin dhe mendimet për vetëvrasje.


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi