Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj

Shko poshtë

Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 08, 2015 9:02 pm


Si vepron kjo terapi japoneze  me ujë?
Trajtimi Japonez i ujit mund të japë rezultate të shkëlqyera si ilaç natyror për  trajtimin e diabetit, gastritit, dhimbje koke, astma, bronkit, artrit, epilepsi, dhimbje, probleme të zemrës, yndyrës në gjak, sëmundjet e veshkave dhe traktit urinar, çrregullime nervore, tumoret, sëmundjet e syri, çrregullime menstruale, gjendja e keqe e përgjithshme, humbja e energjisë dhe pastrimin e trupit.
Si duhet kryer këtë terapi Japoneze te ujit?
Në mëngjes, menjëherë pasi zgjoheni dhe  lani dhëmbët tuaj ju duhet të pini 4 gota ujë të ngrohtë ose rreth 640 ml. Pasi të keni pirë ujë në 45 min e ardhshëm  ju nuk duhet të hani ose pini ndonjë gjë tjetër. Mund të vazhdoni normalisht me ritualet  tuaja.
Kjo terapi rekomandon te konsumoni ujë të ngrohtë gjatë vakteve dhe 15 min pas atyre, dhe pastaj një pauzë prej 2 orë në mes të ngrënies  duke pirë më shumë ujë.
Terapia jep rezultate të mëdha  dhe pastron organizmin brenda 30 ditëve.
Këshilla është që kjo mënyrë e ujit që konsumoni duhet të pranohet si rregull jetesës.
Nuk ka pasoja as efekte të dëmshme nga ky lloj i terapisë përveç se ajo mund të shkaktojë frekuencën urinare.
Ata që kanë vështirësi për të filluar ditën me më shumë se 1 gote ujë dhe sidomos të vjetrit dhe të sëmurët janë të këshilluar që të fillojnë me pak dhe vazhdimisht të rrisin sasinë deri në 4 gota në mëngjes.
Në internet ju mund të gjeni shumë dëshmi nga njerëz të cilët kanë bërë përmirësime të konsiderueshme në të shëndetësisë, energjisë dhe pamja fizike e tyre në sajë të këtij trajtimi të thjeshtë.
Në anen tjeter  qytetarët  e Japonisë pothuajse asnjëherë nuk pine ujë të ftohtë me ushqimin e tyre dhe më shpesh pine çaj të ngrohtë gjatë ngrënies. /qiriu.net/

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi