Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Zeqë Gjemajli
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyMon Sep 05, 2022 11:13 am nga **Dardane**

» Për Ty se Hyre ne Zëmrën Time....
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyTue May 29, 2018 9:36 am nga Dardania

» Kontrolloni duart për ndonjë shenjë të mundshme të kancerit!
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:53 pm nga elona

» Vlerat ushqyese dhe vetitë pozitive të spinaqit
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:52 pm nga elona

» Bima që pretendohet se shëron kancerin për 16 orë
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:50 pm nga elona

» Shtatë ushqyesit më të mirë për një lëkurë të shëndetshme
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:49 pm nga elona

» Lëvorja e bananes: kundër rrudhave, akneve dhe lythave
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:47 pm nga elona

» Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë: Dieta që largon të gjithë efektet negative!
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:43 pm nga elona

» 3 “infuzionet” e ngjyrosura, që lirojnë trupin prej helmeve dhe yndyrës
Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj EmptyWed Jan 13, 2016 12:37 pm nga elona

Kush është në linjë
37 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 37 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2589 artikuj v 1306 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Top posting users this month
No user


Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj

Shko poshtë

Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj Empty Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj

Mesazh nga Dardania Mon Jun 08, 2015 9:02 pm

Kjo terapi Japoneze me Ujë bën Mrekullira në Shëndetin Tuaj Glz-620x350
Si vepron kjo terapi japoneze  me ujë?
Trajtimi Japonez i ujit mund të japë rezultate të shkëlqyera si ilaç natyror për  trajtimin e diabetit, gastritit, dhimbje koke, astma, bronkit, artrit, epilepsi, dhimbje, probleme të zemrës, yndyrës në gjak, sëmundjet e veshkave dhe traktit urinar, çrregullime nervore, tumoret, sëmundjet e syri, çrregullime menstruale, gjendja e keqe e përgjithshme, humbja e energjisë dhe pastrimin e trupit.
Si duhet kryer këtë terapi Japoneze te ujit?
Në mëngjes, menjëherë pasi zgjoheni dhe  lani dhëmbët tuaj ju duhet të pini 4 gota ujë të ngrohtë ose rreth 640 ml. Pasi të keni pirë ujë në 45 min e ardhshëm  ju nuk duhet të hani ose pini ndonjë gjë tjetër. Mund të vazhdoni normalisht me ritualet  tuaja.
Kjo terapi rekomandon te konsumoni ujë të ngrohtë gjatë vakteve dhe 15 min pas atyre, dhe pastaj një pauzë prej 2 orë në mes të ngrënies  duke pirë më shumë ujë.
Terapia jep rezultate të mëdha  dhe pastron organizmin brenda 30 ditëve.
Këshilla është që kjo mënyrë e ujit që konsumoni duhet të pranohet si rregull jetesës.
Nuk ka pasoja as efekte të dëmshme nga ky lloj i terapisë përveç se ajo mund të shkaktojë frekuencën urinare.
Ata që kanë vështirësi për të filluar ditën me më shumë se 1 gote ujë dhe sidomos të vjetrit dhe të sëmurët janë të këshilluar që të fillojnë me pak dhe vazhdimisht të rrisin sasinë deri në 4 gota në mëngjes.
Në internet ju mund të gjeni shumë dëshmi nga njerëz të cilët kanë bërë përmirësime të konsiderueshme në të shëndetësisë, energjisë dhe pamja fizike e tyre në sajë të këtij trajtimi të thjeshtë.
Në anen tjeter  qytetarët  e Japonisë pothuajse asnjëherë nuk pine ujë të ftohtë me ushqimin e tyre dhe më shpesh pine çaj të ngrohtë gjatë ngrënies. /qiriu.net/
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 37

https://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi